Türkiye Gençler ve Türkiye Emektarlar Şampiyonaları Sona Erdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 19-25 Mayıs tarihleri arasında, Samsun’da düzenlenen Türkiye Gençler Şampiyonası ile  Ankara’da düzenlenen Türkiye Emektarlar Satranç Turnuvası tamamlandı.

Samsun İlkadım Satranç Salonu’nda düzenlenen Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası’nda 7 yaşından 18 yaşına kadar 300’e yakın sporcu yarıştı. 9 turluk mücadelede IM Alparslan Işık şampiyon olurken FM Emirhan Tarlabaşı gümüş, IM Umut Ata Akbaş ise bronz madalya kazandı. Şampiyonanın kadınlar kategorisinde WCM Elif Zeren Yıldız şampiyon olurken Zümra Meryem Alagöz ikinci ve Övgü Zengin üçüncü oldu.

TSF’nin Ankara Atatürk Satranç Merkezi binasında gerçekleşen Türkiye Emektarlar Satranç Turnuvası’nda da 7 tur süren mücadelelerin ardından emektarlar kategorisinin şampiyonu Vedat Ali Çetinkaya olurken, Cüneyt Mert gümüş, Yalçın İşler bronz madalya kazandı. 100’ü aşkın 50 yaş üstü sporcunun yarıştığı turnuvada kıdemli emektarlar kategorisinde Cemil Çiçek şampiyonluğa ulaşan sporcu olurken, ikinci İbrahim Şamlı, üçüncü Halil Tozakı, dördüncü Mustafa Sabri Koçak, beşinci Halil Nejat Özmen oldu. Kadın Kıdemli Emektarlar kategorisinde ise şampiyon Ayşe Alparslan olurken, Fazilet Akgül ikinci, Mukaddes Seyhan Akın üçüncü oldu.  

TSF Başkanı Gülkız Tulay, her iki şampiyonada dereceye giren sporcuları kutlayarak, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılında, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın da içinde olduğu haftada  Samsun’da gençlerle, Ankara’da veteranlarımızla  beraber iki anlamlı tunuvaya imza attık. 19 Mayıs’ta Samsun’da Türkiye’nin aydınlık, donanımlı gençleriyl, satranca gönül vermiş sporcularımızla milli mücadelenin başladığı şehirde olmak başka bir heyecandı. Her iki şampiyonaya ilgi çok büyük oldu. Turnuvalarda kıyasıya mücadele eden ve dereceye giren tüm sporcularımızı yürekten tebrik ediyoruz.” dedi.

Samsun’da düzenlenen Türkiye Gençler Şampiyonası’nın kapanış törenine TSF Başkanı Gülkız Tulay, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, TSF Samsun İl Temsilcisi Duran Karaköse, sporcular, veliler ve antrenörler katıldı. Ankara’daki Türkiye Emektarlar Satranç Turnuvası töreni ise  TSF Başkanvekilleri Ömer Asım Ötegen ve Aşkın Keleş, TSF Genel Sekreteri Fırat Yalçın, Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç, sporcu ve hakemlerin  katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye Gençler ve Türkiye Emektarlar Şampiyonaları Sona Erdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!