“El ele vererek Mamak'ı güzelleştireceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, Mamak’ta yapmak istediği projeler hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

TAYLAN İNAN GÜLKANAT

2019’da AK Parti’nin belediyeyi kazandığı, 2023’te CHP’nin birinci parti olarak çıktığı Mamak şüphesiz Ankara’da seçimin en kıyasıya geçeceği yerlerden biri olacak. Bu yarışın içindeki adaylardan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, Mamak’ta istihdamı artırıp, ekonomiyi canlandıracaklarını belirterek “Mamak'ı Ankara'nın en çekici ve yaşanabilir ilçelerinden biri yapmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

“MAMAK'I, ÇANKAYA GİBİ BİR SOSYAL MERKEZ YAPMAK İSTİYORUZ”

- “Mamak'ın Çankaya gibi olmaması içimde ukde” ifadesini kullanmıştınız. Çankaya'da bulunan Tunalı, Bahçelievler, Balgat, Çukurambar, Çayyolu gibi lokasyonlar birçok sosyal mekâna sahip olan ve insanların Ankara'da en çok ziyaret ettiği bölgeler. Mamak'ta bu tarz sosyalleşme alanlarını nasıl kuracaksınız?

- Veli Gündüz Şahin:“Mamak'ı, Çankaya gibi bir sosyal merkez yapmak istiyoruz. Bunun için ilk işimiz çalışan annelere ve çocuklarına destek olmak olacak. Gündüz bakımevleri, kreşler açarak bu ihtiyaca cevap vereceğiz. Kültür-sanat etkinlikleri de aklımızda, herkesin kullanabileceği, tüm derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının yararlanacağı bir merkez kurmayı düşünüyoruz. Ayrıca, yerel sanatçılarımıza ve esnafımıza destek olacak, gençlerimiz ve ailelerimiz için spor ve eğlence alanları yaparak, sosyalleşme fırsatlarını artıracağız. Hep beraber, el ele vererek Mamak'ı güzelleştireceğiz.”

“MAMAK'I ANKARA'NIN ÇEKİCİ İLÇELERİNDEN BİRİ YAPACAĞIZ”

- Şehir içinden ve şehir dışından Mamak'ın ziyaret edilmesini, tanınmasını sağlayacak nelere imza atacaksınız?

- Veli Gündüz Şahin:“Halkın ihtiyaçlarına duyarlı bir yönetim anlayışıyla, eğitimden sağlığa, sosyal yardımdan çevre politikalarına kadar her alanda insan odaklı hizmetler sunacağız. Şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla yerel halkın karar alma süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlayacağız. Sosyal adalet ve eşitlik ilkelerini öne çıkararak, herkes için yaşanabilir ve adil bir Mamak inşa edeceğiz. Bu vizyonla, Mamak'ı Ankara'nın en çekici ve yaşanabilir ilçelerinden biri yapmayı hedefliyoruz.”

“MAMAKLILAR KENDİ İLÇELERİNDE ÇALIŞIP, AİLELERİYLE DAHA FAZLA VAKİT GEÇİRECEK”

- En önemsediğiniz, “Bu iş Mamak'ı, Ankara'nın en gözde ilçesi yapar” dediğiniz hayaliniz, projeniz hangisi?

- Veli Gündüz Şahin:“Mamaklıhemşehrilerimize daha iyi bir yaşam sunmak için planlarımız var. Öncelikle, mahallemizin yeşil alanlarını çoğaltacağız. Parklar, bahçeler kurup, insanımızın doğayla iç içe olmasını sağlayacağız. Hem çocuklarımızın hem de büyüklerimizin nefes alabileceği, rahat edebileceği yerler olacak bunlar. Bir de spor alanlarına büyük önem vereceğiz. Gençlerimizin, çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde spor yapabilmeleri için her mahalleye spor sahaları, yürüyüş parkurları koyacağız. Spor yapmak isteyen herkesin rahatça ulaşabileceği, kullanabileceği alanlar bunlar. En önemlisi de, Mamak'ta iş imkânlarını arttırmak. İstihdam projelerimizle, hemşerilerimizin iş bulmasına, aş kazanmasına yardımcı olacağız. Küçük atölyelerden tutun, büyük işletmelere kadar, her alanda iş olanaklarını çoğaltmak için çalışacağız. Böylece, Mamaklılar kendi ilçelerinde çalışıp, aileleriyle daha fazla vakit geçirebilecek. Hem ekonomi canlanacak, hem de aile bağları güçlenecek. İşte bu projelerle, Mamak'ı, Ankara'nın en gözde ilçelerinden biri yapmayı hedefliyoruz. İnşallah, bu projelerimizle Mamak'ın yıldızı daha da parlayacak!”

“MAMAK'IN KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİNİ HERKESE GÖSTERECEĞİZ”

- Uzunca süren bir AK Parti Belediyeciliğinin ardından kazandığınız takdirde “sosyal demokrat belediyecilik” anlayışı Mamak'a ne katar?

- Veli Gündüz Şahin: “Sosyal belediyecilik anlayışıyla Mamak'ta yönetimi üstlendiğimizde, Mamak halkının sosyo-ekonomik yapısını da düşünerek şöyle bir değişim getireceğiz: Mamak halkının her bir ferdinin sesine kulak verip, ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapacağız. Yani, vatandaşın cebini düşünerek, ekonomik ve sosyal destek programları hayata geçireceğiz. Mesela, dar gelirli ailelerimize yönelik yardım paketleri, iş bulma ve meslek edindirme kursları… Sosyal yardımlarla, özellikle yaşlılarımızın, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağız. Onların evlerine hizmet götürecek, onların sosyal hayata katılımlarını destekleyecek projeleri hayata geçireceğiz. Bunun yanı sıra, Mamak'ın doğal güzelliklerini koruyup geliştirecek, yeşil alanlarını çoğaltacağız. Herkesin rahat nefes alabileceği, çocuklarımızın güvenle oynayabileceği parklar, bahçeler yapacağız. Son olarak, kültürel etkinlikler ve sanatsal faaliyetlerle Mamak'ın kültürel zenginliğini herkese göstereceğiz. Adaylık sürecimizde olduğu gibi mahalle mahalle gezerek, herkesin sesine kulak vereceğiz ve sorunlarına çözüm bulacağız. İşte bu anlayışla, Mamak halkının yanında olup, onların yaşam kalitesini artırmak istiyoruz. Böylece, sosyal belediyecilik anlayışıyla, hem Mamak'ın sosyal ve ekonomik yapısını güçlendirir, hem de her vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmeye çalışacağız.”

23 Mar 2024 - 12:48 Ankara/ Mamak- Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Zafer Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Zafer Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Zafer Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Zafer Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.