“Zaferin meşalesi Mamak’tan yükselecek”

Partisinin Mamak’ta ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirten Zafer Partisi Mamak Belediye Başkan Adayı Psikolog Kezban Yavuz, AK Parti’nin adayı Asım Balcı’yı hedef alarak “Denemiş, başka ilçede başarılı olamamış kişiler Mamak’ta ne yapabilir? Mamaklılar bunun farkında, sandıkta da bu bilinçle davranacaklarına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

TAYLAN İNAN GÜLKANAT

Yerel seçime iki hafta kaldı. Ankara’nın Mamak ilçesinde 21 farklı partiden 21 aday bulunuyor. O adaylardan birisi olan, Zafer Partisi Mamak Belediye Başkan Adayı Psikolog Kezban Yavuz, Mamak ve yerel seçimler hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

“ZAFERİN MEŞALESİ MAMAK’TAN YÜKSELECEK”

- Mamak'ın eksikleri neler? Siz bu eksiklikleri çözüme kavuşturmak için nasıl politikalar üreteceksiniz? Mamak'a kadın eli değdiğinde gözle görünür bir değişimi sağlayabilecek misiniz? 

- Kezban Yavuz: Mamak’ın eksiklerini biliyoruz. Mamaklılar benim hemşerilerim. Ben Ankaralıyım. Cebeci’de doğdum, büyüdüm. Eğitimimi Ankara’da tamamladım. Ankara’da çeşitli özel ve kamu kurumlarında çalıştım. Ailemin bir kısmı da halen Mamak'ta oturmakta. Kısacası Mamak’ı yakından tanıyor ve buradaki eksikleri biliyoruz. Ancak alana indikten sonra bir dokunup bin ah işittik. Vatandaşın sorunlarını dinledik. Gördük ki Mamak kendi kaderine terk edilmiş. Mamak'ın eksikliklerini çözüme kavuşturmak için katılımcı bir yönetim anlayışı benimsemeliyiz. Mahalle toplantıları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olmalıyız. Mamak'ın trafik ve ulaşım sorunları, yeşil alan eksikliği, altyapı ihtiyaçları gibi konularda katılımcı planlama yapmalıyız. 

- Kadın istihdamını artırmak için belediye bünyesinde kadın istihdamını teşvik edici politikalar geliştirmeliyiz. Kadınların iş gücüne katılımını artırmak, hem ekonomik hem de toplumsal açıdan önemlidir.

 - Engelli dostu belediyecilik: Engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak için engelli rampaları, erişilebilir parklar ve toplu taşıma araçlarını engellilere uygun hale getirmeliyiz.

- Çocuklar ve gençler için kariyer merkezi oluşturarak Mamak’ı gençlerin cazibe merkezi haline getirmeliyiz.

- Yaşlılarımız Mamak’ta yaşamaktan mutlu olmalı onlara değer veren projelerimizi uygulayacağız.

- Mamak ta bölgesel istihdamı sağlayacak projeleri uygulamak önceliğimiz olmalıdır. 

- Mutlaka katılımcı belediyecilik politikasını uygulayacağımızı; en önemli projelerimizden birinin Mahalle Muhtarları Meclisi ve Mahalle Yatırımları projesi olduğunu da buradan duyurmak isterim.

Mamaklı hemşerilerimiz projelerimizi takip etsinler. Biz “Azı Tamamlayan Çoğu Paylaşan” bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağız. Mamak’a kadın eli değecek. Zaferin meşalesi Mamak’tan yükselecek. Mamak iyileşecek.

“İNSANLAR İKTİDAR KADAR ANA MUHALEFETE DE KIZGIN”

- Mamak'ta uzun yıllardır süren bir AK Parti belediyeciliği var. Genel seçimde de Mamak'ta CHP birinci parti oldu. Siz elinde daha fazla maddi imkân bulunan bu partilere, adaylara karşı nasıl bir seçim mücadelesi veriyorsunuz? 

- Kezban Yavuz: Biz Mamak'ın ihtiyaçlarına odaklanan, yerel sorunları çözmeye yönelik somut projeler sunan bir kampanya yürütüyoruz. Vatandaşların günlük hayatını kolaylaştıracak vaatler ve projeler sunuyoruz. Saha çalışmaları ile doğrudan vatandaşlarla buluşuyor, onların sorunlarını dinliyor ve çözüm önerileri paylaşıyoruz. Çözümün olduğunu gösteriyoruz. Tabi ki dijital iletişim de önemli. Sosyal medya ve diğer dijital platformlarda aktif olarak yer alarak genç seçmenlere ulaşmaya çalışıyoruz. Alanda vatandaşlarımızın partimize müthiş bir desteği var, insanlar anlatmak istiyor, çözüm istiyor, artık güvenmek istiyor. İktidar partisi kadar ana muhalefet partisine de kızgın insanlar. İnsanlarımız artık umutlu ve mutlu olmak istiyor.  

“VATANDAŞ OY VERİRKEN DUYGUSALLIKTAN ÇOK MANTIĞI İLE DAVRANACAK”

- Bir psikolog olarak Mamak’taki seçmen ve seçim psikolojisinden bahsedebilir misiniz?  

- Kezban Yavuz: Ben vatandaşımıza güveniyorum, bu seçimde vatandaşlarımızın oy verirken duygusallıktan çok mantığı ile davranacağını düşünüyorum. İnsanımız artık gergin, öfkeli insanlardan bıkmış. Ekonominin yorgunluğu artık evlere, ailelere yansımış durumda. Çocuklarının geleceğinin ve vatanlarının istila edilmesini istemiyorlar. Biz de bu konularda gerçekçi, uygulanabilir çözümler üreten bir partiyiz. Seçmenlerin bunu gördüğünü alanlarda vatandaşa dokundukça anlıyoruz. 

“BAŞKA İLÇEDE BAŞARILI OLAMAMIŞ KİŞİLER MAMAK’TA NE YAPABİLİR?”

- Zafer Partisi'nin ilk yerel seçimi. Mamak'ta önceki seçimlerde ele alabileceğimiz bir Zafer Partisi oy verisi yok ama oy potansiyeliniz hakkında neler söyleyebilirsiniz?

- Kezban Yavuz: Mamak’ta çok canlı bir potansiyelimiz var. İnsanlar alanlarda yanımıza geliyor, mesajlar gönderiyor. Genel Başkanımızın ve partimizin hedeflerinden, bildirilerinden bahsediyorlar. Mamak bu anlamda kritik bir bölge. Pek çok sığınmacı var. Mamak halkı bu durumun dezavantajları yaşıyor. Biz bu konuda çözüm üreten tek parti olarak Mamak’ta değerliyiz. Ankara’nın kalbi neden Mamak olmasın? O bölge bunu hak etmiyor mu? Bence kesinlikle hak ediyor. “Önce Mamak” neden olmasın? Biliyorum şu anda söylerken hayal gibi geliyor ama birinin oraya dokunmasıyla, doğru hamleyi yapmasıyla “Önce Mamak” olabilir.  Denemiş, başka ilçede başarılı olamamış kişiler Mamak’ta ne yapabilir? Mamaklılar bunun farkında, sandıkta da bu bilinçle davranacaklarına inanıyorum. Özellikle gençlerimiz gümbür gümbür geliyor. Alanlarda önümüzü kesip “Sizi destekliyoruz” diyorlar, çalışmalara katılıyorlar. Gençlerde zafer sevinci görüyorum.

16 Mar 2024 - 13:01 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Zafer Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Zafer Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Zafer Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Zafer Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.