Gıda ve temel ihtiyaçların adresi: GİMAT

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa adı GİMAT olan Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancıları yıllardır gıda toptancılığı yapan firmaların bir araya geldiği site olarak biliniyor.Birçok kişi GİMAT’da perakende satış da yapıldığını bilmiyor.GİMAT yönetimi Ankaralıları perakende alışveriş yapmaya davet ediyor.

Ankaralılar yıllardır GİMAT’ı toptan gıda alışverişi yapılan bir merkez olarak biliyor.Lakin gerçek hiç de öyle değil GİMAT’da yer alan dükkanlarda perakende alışveriş yapmak da mümkün.

GİMAT’ın sadece toptan alışveriş merkezi olduğu algısını kırmak gerektiğini ifade eden GİMAT A.Ş Başkan Yardımcısı Murat Kubat da bu yanlış algıya dikkat çekerek Ticari Hayat aracılığıyla Ankaralılara GİMAT’da perakende alışveriş yapmaya davet etti.

Kubat, Gimat’ta müşterilerin coğrafi işaretli ürünleri kolaylıkla bulabileceklerine değinerek, “Çanakkale’mizin Ezine koyun peyniri, Kars’ımızın kaşar peyniri, Kayseri’mizin sucuğu ,pastırması, Konya’mızın bozkır tahini, Osmaniye’mizin yer fıstığı, Rize’mizin çayı, Çorum’umuzun leblebisi, Kırşehir’imizin cevizi, Ankara’mızın 17 taşra ilçeleri ile beraber Çubuk’umuzun turşusu, Beypazarı’mızın kurusu, Kalecik’imizin Kalecik Karası Üzüm pekmezi, Bala’mızın bulguru, Koçhisar’ımızın tuzunu bulabilirsiniz” dedi.

Türkiye’nin özellikle de Ankara’nın gıda satışlarında önemli bir merkezi olan ve hem toptan hem de perakende gıdanın satışının yapıldığı GİMAT in 1988’den beri hizmet vermeye devam ettiğini belirten Kubat, şunları söyledi:

5 Bin Kişiye İstihdam

“Gıdanın alanı çok önemli ve insanların dikkatini çekecek bir alana gelmiştir. Ankara’mızda şu anda bulunduğumuz GİMAT, koca bir çatıdır. Cumhuriyetimizin ilk yıllarından itibaren ticaretin merkezi olan Ankara Kalesi Hisar civarında, Saman Pazarı, At Pazarı, Ulucanlar, Ulus Hal, Sobacılar Çarşısı bölgelerinde yapılan ticaret Ankara’mızın hızlı gelişmesiyle birlikte büyümüştür. Esnafımızın işi de doğal olarak büyümüş ve ticaret Ankara’da gelişmiştir. Bulundukları yerlerin yetersiz kalmasından ve dağınık olmasından dolayı yeni yer arayışına girişilmiştir. Bu süreçte dernekleşme başlamıştır. Bunun üzerine ortak bir arayışla GİMAT’ın şimdi bulunduğu alan uygun görülmüş ve kurulmuştur. 1980 yıllarında temelleri oluşturulmuş olup 1988-1989 yıllarında açılmıştır. İsmi de Gıda İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancıları (GIMAT) olarak belirlenmiştir. GİMAT’ımız, 4-5 katlı 600 iş yerinden oluşan ve 1000 kadar esnafın faaliyet gösterdiği, ortalama 5 bin kadar iş İstihdamı sağlayarak devlete katma değer üreten bir çatıdır. Bu süreçte kuruluşunda ve gelişmesinde emeği geçen başta Kemal Cirav ve Necmettin Gözlüklü abimize ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ederim”

Haberin devamı için…

Gıda ve temel ihtiyaçların adresi: GİMAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!