Ana Sayfa Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Eğitim Sağlık Teknoloji Videolar
Türk-İş Başkanı Atalay’a bir destek de sokağın emekçilerinden...
Türk-İş Başkanı Atalay’a bir destek de sokağın emekçilerinden...
5 adet araç kiralanacak
5 adet araç kiralanacak
Garsonluk hizmeti için ihale açıldı
Garsonluk hizmeti için ihale açıldı
EGO, ray bağlantı elemanı alacak
EGO, ray bağlantı elemanı alacak
Ersun Yanal Fenerbahçe'de
Ersun Yanal Fenerbahçe'de
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
10 Mart 2018 Cumartesi - 08:46

“Türkiye'nin çıkışı olacak tek adres İyi Parti'dir”

BEGÜM ARSLAN / ANKARA ALİ HELVACI / ANKARA SİYASETİN ittifak ve uzlaşma gibi söylemlere kitlendiği son günlerde politikanın yeni yüzü İyi Parti'nin Ankara İl Başkanlığı'na konuk olduk

“Türkiye nin çıkışı olacak tek adres İyi Parti dir”

BEGÜM ARSLAN / ANKARA

ALİ HELVACI / ANKARA

 

SİYASETİN ittifak ve uzlaşma gibi söylemlere kitlendiği son günlerde politikanın yeni yüzü İyi Parti'nin Ankara İl Başkanlığı'na konuk olduk. İyi Parti Ankara İl Başkanı Dr. Mesut Özarslan ile söyleşi gerçekleştirdik. Yaptığımız söyleşide İyi Parti'nin faaliyetlerini, 11 Mart'ta gerçekleşecek kongreden beklentilerini ve önümüzdeki süreçteki planlarını konuştuk.

- Zafer Gazetesi: İyi Parti ile yollarınız nasıl kesişti?

- Dr. Mesut Özarslan: 2014 yılında yurtdışından dönmüştüm. Ülkenin içinde bulunduğu süreci etrafımdaki insanlardan takip etmekteydim. Bunun yanı sıra süreç içinde çocuklarımızın hayal dahi edemeyeceği bir yapının içine dahil edildiğini gördüm. Günümüz koşullarına baktığımızda ne yazık ki söz konusu mevcut yapının dışında kişilere ne güveniliyor ne de şans veriliyor. Ülkemizde liyakat esası ortadan kalktı. Gerçekleştirilen ekonomik yatırımların tamamı günü kurtarmaya yönelik popülist bir politikaya çevrildi. Yediğimiz ürünlere baktığımızda ise GDO olarak tabir edilen ürünlerden başka bir şey sofralarımızda bulunmuyor. Yerli ürünlerimizin hiçbiri ülkemizde ulaşılamaz duruma geldi. Fakir sofrasındaki bakliyatların tamamı artık zengin sofrasına kaydı.

Bunun yanı sıra komşularımızla ve dünyadaki ekonomik güçlerle sorunlu hale geldik. En önemlisi ise soydaşlarımızın da yaşadığı Misak –ı  Milli sınırlarımızı tehdit eden bir manzara ile karşılaşmaya başladık. Vatandaşlarımız arasındaki kutuplaşma git gide yayıldı. Hal böyle olunca bazı şeyler bizleri düşündürmeye başladı. Mevcut partileri inceledik ve ne yazık ki partilerin hiçbirinin içimizdeki umudu yeşertmediğini gördük. Bütün bunların ardından bir ışık doğmaya başladı. Bu ışığın adı da geçmişten beri hayranlıkla izlediğimiz, anaç yapıdaki duruşu ve tükenmez enerjisi ile kendisini sevdiren sayın “Meral Akşener” oldu. İyi Parti kurulmadan önce Milliyetçi Hareket Partisi'nin genel başkanı olmak isteyen Meral Akşener'in partinin başına gelme fikri ile siyaset yapabiliriz diye düşündük ancak düşüncelerimiz gerçekleşemedi. Süreç boyunca yanında olduğum Meral Akşener, bir süre sonra yeni partimizin kurulduğunu ve bürokrasinin içinde olan akademisyenlik geçmişine sahip insanlardan ülkesine sevdalı olanlara yeni partimizin içinde bizimle olun dedi. Sonuç olarak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener beni İyi Parti Ankara İl Başkanı olarak görevlendirdi.

- Zafer Gazetesi: İyi Parti Ankara'da kaç ilçede kongre düzenlendi, kaç delegeniz var? Yapılan çalışmalardan söz eder misiniz?

- Dr. Mesut Özarslan: Ankara'nın 25 ilçesinde teşkilatımızı ve binalarımızı oluşturduk. Hatta esnafa ve pazarlara inerek programlar düzenledik. Kurulduğumuz günden beri 21 sivil toplum kuruluşu ile buluştuk. 16 Aralık'ta il binamızı açtık. O günden beri geçen kısa sürede içinde 25 ilçemizde teşkilatımızı oluşturduk ve insanlarla kucaklaştık. Ankara merkez dediğimiz yapıda ise 21 tane STK ile buluştuk. Dertlerini dinledik ve ne yapabilirizi tartıştık. Bunların içinde 20 ilçemizin mevcut 1. olağan kongresini gerçekleştirdik. Geriye kalan 5 kongreyi de 11 Mart'ta gerçekleşecek kongrenin ardından gerçekleştireceğiz. Bütün teşkilatlarımız kurucu özelliğinden tescillenmiş teşkilat özelliğine geçmiş olacak.

- Zafer Gazetesi: Önümüzdeki süreçte ne gibi faaliyetlerde bulunmayı düşünüyorsunuz?

- Dr. Mesut Özarslan: Planladığımız en büyük şey hedef ve projelerimizle sahaya inmek. Projelerimizle insanlarla kucaklaşabilmek. Bu yüzden her ay 25 ilçenin 25'ini de gezeceğiz. İnsanlarla buluşarak programlar düzenleyeceğiz. Bunun yanı sıra kendi parti programımızı ve hedeflerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız. Ama bunu yaparken hiçbir zaman parazit siyaset dili kullanmayacağız. Pozitif sevgi dilini kullanarak olması gerektiği şekilde hiçbir partiyi kötülemeden siyaset yapacağız. İnsanların özlediği bütünleştirici dil ile diyeceğiz ki ülkemizdeki sorunları rehabilite etme yoluna gideceğiz. Pozitif bir dille proje ve hedeflerimizi ortaya koyacağız. Agresif dili insanlar sevmiyor. Kısacası halkımıza temas edeceğiz. Halk bizden teması bekliyor. Vatandaş dinlenmek istiyor. Bu yüzden en büyük projemiz sahaya inerek hedeflerimizi ve projelerimizi anlatmak olacak.

- Zafer Gazetesi: İyi Parti Ankara İl Başkanı olarak kadın hareketleri hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

- Dr. Mesut Özarslan: Genel başkanımızın kadın olması sebebi ile kendimizi ülkemizin kadın hareketi olarak görüyoruz. Artık kadınların sesi ve icraatları ülkemizde söz sahibi olmalıdır. Bir dönem cumhuriyeti kazanmak adına Kara Fatmalar, Ayşe Çavuşlar, Nene Hatunlar ve Halide Edip Adıvar gibi ismini sayamayacağımız nice kahraman kadının büyük rollü olmuştu. Bizde diyoruz ki ülkemiz şuanda bir kırılma noktasından geçmektedir. Bu duruma kadınlarımız sahip çıkarak duruma el atacak ve yönetimde bulunacaktır. Bununda tek adresi İyi Parti'dir diyoruz.

- Zafer Gazetesi: 11 Mart Pazar günü gerçekleşecek kongreden beklentilerinizi paylaşır mısınız?

- Dr. Mesut Özarslan: 11 Mart Pazar günü yapacağımız kongre Ankara'nın yüz akı olacaktır. Kongremiz ile Ankara'nın ötesine taşıyarak bütün ülkemize mesajlar verilecektir. Bu mesajlarda da önceliğimizi sevgi dili, milli birlik ve beraberliğimize yönelik mesajlardan olacaktır. Biz diyoruz ki “Gelin bir olalım, birlik dirlik olalım.” gelinen nokta artık ülkenin son çıkış noktasıdır. Gelecek nesile ülkemizi güzel bir şekilde bırakmak adına kaybolan değerlerimizi geri kazanmak ve kültür kodlarını yeniden gün yüzüne çıkarmak amacı ile bir olalım istiyoruz. İyi parti herkesin, halkın ve iyilerin hareketidir. Kongre ile bu hareket herkesin katkıda bulunarak içinde yer alabileceği bir harekettir diyeceğiz. İyi Parti'de vatandaşlar hiçbir ayrım gözetmeksizin sağcısı, solcusu, çerkezi, alevisi ile tek bir çatı altında buluşacaktır. İyi Parti, herkesin kendisini milli merkez olarak hissettiği bir partidir. Bu parti iktidara yürümektedir ve genel başkanımızı cumhurbaşkanı yapacağımız bir partidir.

- Zafer Gazetesi: İyi Parti'nin çalışma kadrosunda yer alan mesleki dağılımından söz edebilir miyiz?

- Dr. Mesut Özarslan: Partimizde akademi kökenliden tutunda iş hayatında çalışmalarını sürdüren, tarım ve hayvancılıkla uğraşa, sanayi ile ilgilenen birçok kol var. Bütün meslek gruplarından insan dağılımı söz konusu. Teşkilat yapımız liyakat esaslı olmakla birlikte yeri geldiğinde sahaya inerek konu başlığını taşıyabilecek nitelikteki insanlar. Özellikle belirtmek istediğimiz nokta ise kesinlikle liyakat esasına önem vermiş olmamız. Bununla birlikte halkın içinden alaylı insanları da saha analizlerini doğru yapabilmeleri amacıyla aramıza almış bulunmaktayız. Sağcısından solcusuna, alevisinden sünnisine kadar uzanan geniş yelpazeli partimizde her kesimden insan var. İnsanlar bir vitrin izliyor ve izledikleri vitrinde gördüklerine çok dikkat ediyor.

Vitrinimiz herkese uyan ve aidiyet duygusu hissedebileceği yapıdan oluşuyor. İl binamız misafirleri sevgi ve hoşgörü ile karşılıyor. ARGE merkezlerimizde projeler ve hedefler üretiliyor. İl binası içinde yer alan büyük konferans salonlarımızda eğitimler devam ediyor. Burası yaşamsal alanı olan canlı bir bina. İyi Parti olarak başarılı olduğumuza inanıyoruz. Ankara olarak genel başkanımıza söz verdik. Ankara’nın 25 ilçesinin 25inide anahtarını, büyükşehirde dahil olmak üzere teslim edeceğiz. Buna ek olarak genel başkanımıza genel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de “50+5” alacağız diye söz verdik.

- Zafer Gazetesi: Yerel seçimlerle ilgili düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

- Dr. Mesut Özarslan: Belediye seçimlerine ilişkin olarak ciddi çalışmalar yapıyoruz. Başta Ankara olmak üzere şehirlerimizde birçok sorununun olduğunun farkındayız. Alt yapı sorununun baş gösterdiği bir başkentte yaşıyoruz. Ankara, birçok medeniyete başkentlik yapmış bir şehrimiz. Baktığınızda kendi öz kültürüne ait bir dokusu ve mimarisi yok. Kentsel dönüşüm adı altında o kadar çok bina yapılıyor ki öz Ankara'ya ait mevcut yerleşim yerlerinde beton yığınından başka bir şey görmek mümkün değil. Gelişen süreçlerde tamamen gecekondudan aldık beton yığınına koyduk dercesine ilerliyor. Biz de İyi Parti olarak diyoruz ki Ankara'nın kendine özgü bir mimarisi ve dokusu var. Dolayısıyla kamu ortak payı dendiğinde akla gelen şeyler ilkokul, ortaokul, lise ve kreş şeklinde anlaşılmamalı. Şehir yaşamında insanın kendisine önem veren bir mimari tarzı ve gelişim aksı oluşturulmalı. Bununla birlikte şehrin içinde ciddi bir şekilde atıl hale gelmiş sanayileşme mevcut. Ankara'nın ciğeri diyebileceğimiz noktalar bulunmuyor. Büyük bir park alanı oluşturulsa ve insanlar boş zamanlarında yeşilin içinde vakit geçirse ne güzel olur. Bu sebeple yapacağımız bütün imar revizyonlarını insanların menfaatleri yönünde yapmamız gerektiğini savunuyoruz. Birilerinin cebine yönelik çıkar sağlayıcısı şekilde düzenlemeler yapmamalıyız. Bizim kıblemiz insan olacak. Bu şekilde ilerleyeceğiz.

- Zafer Gazetesi: İmar, hayvancılık ve gelişmişlik endeksi ile ilgili olarak il teşkilatları bünyesinde uzmanlardan liyakata bağlı olanlardan bir komisyon oluşturdunuz mu?

- Dr. Mesut Özarslan: Şuan içinde bulunduğumuz il binamızda iki tane araştırma ve geliştirme merkezi bulunuyor. birincisinde teknik platform ikincisinde ise sosyo politik ve ekonomik platformların bulunduğu merkezlerden oluşuyor. Burada akademisyenlerimiz, emekli bürokratlarımız ve işin alaylısı dediğimiz mevcut halde üretimlerine devam ederek sahanın içinde olan araştırma ve geliştirmesini yapan ihtisas komisyonlarımız var. Daha da detaylandırmak gerekirse tarım, hayvancılık, eğitim, siyaset, ekonomi, dış ilişkiler ve yerel yönetimler olmak üzere birçok konuda ihtisas komisyonumuz bulunuyor. Bu komisyondan üretilen projeler bilgisayarlar ile çalışılıyor. Ortada bulunan masada çalışılan konular tartışıyorlar. Projeksiyonlarımız ile

üretilen projeler son hale getirilerek görsel şekilde tartışılıyor. Kendimde dahil olmak üzere il yöneticilerinden tutunda ilçe başkanlarına kadar hemen eğitim yapıyoruz ki ortak bir dilde buluşalım ve buluştuğumuz dili herkese anlatabilelim.

- Zafer Gazetesi: Gazetemiz aracılığı ile okuyucularımıza iletmek istediğiniz mesajınız var mı?

- Dr. Mesut Özarslan: Ülkemizin eğitimden hariciye alana kadar uzanan problemleri bulunuyor. Dolayısıyla Türkiye'nin çıkışı olacak tek adres İyi Parti'dir. İnsanlar artık eğilmiş kafalarını kaldırsın ve ülkemizi sahiplensin. Korkunun ecele faydası yoktur. Güçlü, kudretli, enerjik, halk arasından gelen cumhuriyet kızı Meral Akşener'i Cumhurbaşkanlığı’na taşıyalım ve partimizi iktidara taşıyalım. Ülkemiz refaha, huzura ve sevgiye kavuşsun.

 
Tüketici Hakları Derneği'nden kadınlara yönelik eşitsizliğe tepki
 
Ankara turizm fuarı ve gastronomi zirvesi’ne hazırlanıyor
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Tüketici Hakları Derneği'nden kadınlara yönelik eşitsizliğe tepki
ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA TÜKETİCİ Hakları Derneği, 8 Mart Dünya ...
Eczacılar Mobil Öğrenim ile daha iyi hizmet verecek
ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA TÜRK Eczacılar Birliği ve köklü ilaç ...
“Şeker Fabrikaları halkın malıdır, ‘yerli ve millidir’, satılamaz!”
M. UMUT KARAKÜLAH / ANKARA SON günlerde kamuoyunda yoğun tartışmalara ...
 
Microsoft Ankara Zirvesi'nde Dijital ve Teknolojik Gelişmeler Konuşuldu
ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA “KAMUDA Güvenilir Teknoloji İş Ortağı" misyonuyla ...
Şehit ailelerimize ve gazilerimize “ücretsiz” özel ambulans hizmeti
M. UMUT KARAKÜLAH / ANKARA DOĞUMDAN ölüme kadar geçen süre olarak ...
“8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN”
BEGÜM ARSLAN / ANKARA HER şey ABD'nin New York kentinde bir dokuma ...
 
Herkes deprem konusunda evini kontrol ettirsin
ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ...
Duayen gazeteci Karacehennem, mezarı başında anıldı
ÖZGÜR ALTIN / ANKARA Duayen gazeteci, Gazeteciler Cemiyeti Başkan ...
Dünya kadınları büyük mağduriyet yaşıyor
M. UMUT KARAKÜLAH / ANKARA MALİ Müşavir ve Bağımsız Denetçi ve ...
 
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
SELVER AKAR
SELVER AKAR
Peynirli Zeytinli Kek ile Şekerpare Tarifi
YİĞİT CANDEMİR
YİĞİT CANDEMİR
Her Şeyden Sonra
CENGİZ ÖZER
CENGİZ ÖZER
Dindar Neslin Geldiği Son Nokta!
FERDA HEKİMCİ
FERDA HEKİMCİ
Bir Plastik Poşet Dünya’ ya Bedeldir!...
KUTLU TAMAY
KUTLU TAMAY
Ayıntap Sofrası
HAKAN KOÇ
HAKAN KOÇ
Bir Garip Yolcuyum Hayat Yolunda
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Eğitim Sağlık Teknoloji
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri