Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat Eğitim Sağlık Bilim - Teknoloji Videolar
Malatya’da 5,2 büyüklüğünde deprem
Malatya’da 5,2 büyüklüğünde deprem
“ANKAPARK’A SAHİP ÇIKALIM”
“ANKAPARK’A SAHİP ÇIKALIM”
“Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü kendi personelinin hakkını koruyamıyor”
“Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü kendi personelinin hakkını koruyamıyor”
“455 bin 4-B’li kamu çalışanı 4-A’lı çalışan haline getirilmelidir”
“455 bin 4-B’li kamu çalışanı 4-A’lı çalışan haline getirilmelidir”
CHP'li Kaya: Okullar özel okul ücretleri ödensin diye mi açılıyor?
CHP'li Kaya: Okullar özel okul ücretleri ödensin diye mi açılıyor?
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
13 Aralık 2019 Cuma - 11:07

“Mal varlıklarının Meclis’te araştırılması teklifini İYİ Parti olarak destekliyoruz”

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, 11 Aralık 2019 tarihinde partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. 

“Mal varlıklarının Meclis’te araştırılması teklifini İYİ Parti olarak destekliyoruz”

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, 11 Aralık 2019 tarihinde partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. 
“NOBELİ BOŞNAK KATİLİ MİLOSEVİÇ’E VERMEKTEN FARKI YOK”
Sözlerine, cinayete kurban giden Ceren Özdemir ve pazartesi günü şehit düşen askerlerimiz Esma Çevik, Kemal Sayar ve Halil Ulaş Yıldırım’a Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dileyerek başlayan Ağıralioğlu, kadınların, çocukların, güvenlik personelinin ve bütün insanlarımızın emniyetlerini sağlayacak bütün hukuki düzenlemelerde hiçbir siyasi hesap gütmeksizin hükümetin atacağı adımları destekleyeceklerinin altını çizdi. Bu seneki Nobel Ödülü’nün alenî nefret suçu işleyen Peter Handke’ye verilmesini makul bulmadıklarını belirten Ağıralioğlu, “Bosna’da yaşanan soykırımı insanlara yaşatmış olanları övenlere Nobel ödülü vermek Dünya İnsan Hakları Günü’ne de insanlığa da hakarettir. Bir Sırp kasabına methüsena dizmiş bir adama Nobel Edebiyat Ödülü’nü vermeye teşebbüs etmek ödülü de itibarsız hale getirir. Bu, soykırımda ailelerini, çocuklarını, sevdiklerini kaybetmiş insanlara hakarettir. Sanatını icra eden insanlara, fikir adamlarına, edebiyat adamlarına hakarettir. Soykırımda ölmüş olanlara hakarettir. Böyle bir ödülün hak etmeyen birine verilmiş olmasını doğru bulmuyoruz. Nobel ödülünün böyle bir kişiye verilmiş olmasının, yüz binlerce Boşnak kardeşimizin katili Miloseviç’e vermekten aşağı kalır yanı yoktur” dedi. 
“TRT’YE LİYAKAT TEPKİSİ”
Türkiye ile Libya arasında imzalanan deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasına ilişkin anlaşmanın, partilerinin de desteğiyle TBMM’den geçtiğini ve bu adımı olumlu ve gerekli bir hamle olarak gördüklerini söyleyen Ağıralioğlu, “Hükümete iç politikada muhalefet etme hakkımızı mahfuz tutarak, devletimizin bu tavizsiz yaklaşımının arkasında durduğumuzun tüm kamuoyunca bilinmesini istiyoruz” dedi. TRT’nin tarihinde bir ilk olarak geçtiğimiz hafta, sesin yayına verilememesi gibi kabul edilemez bir gerekçeyle Ana Haber Bülteninin yayınlanamamış olmasını 18 yıllık Ak Parti iktidarının “ehliyet” ve “liyakat” anlayışının bir özeti gibi görmek lazım ifadelerine yer veren Ağıralioğlu, Böyle bir ciddiyetsizliğin ancak layık olmayan insanların layık olmadıkları yerlere, Türk Yurdu’ndan silinmesi gereken torpil ve siyasi referanslar ile doldurulmasıyla yaşanabileceğini sözlerine ekledi. 
“BU MİLLETİNE TEPEDEN BAKAN İKTİDAR KADROLARINI UYARIYORUZ” 
Geçtiğimiz hafta, Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi’nin, kendisini görüp ayağa kalkmadı diye belediyede çalışan bir şoföre “tuvalet önünde oturma” cezası vermiş olmasını eleştirerek, “Bu milletine tepeden bakan ve buyurgan hâle dair iktidar kadrolarını uyarıyoruz. Milletine yaslanmayan, kibir ve şatafatla milletin vermiş olduğu makamları işgal edenler gün gelir makamlardan yine milletin iradesiyle indirilirler. Fakat o günden geriye yalnızca mahcubiyetler kalır. Milletin hizmetkârı olanların kendisini milletin efendisi sayması gibi bir zehaba kapılmalarının neticesinde, kazanmaları gereken milletin sevgisi, saygısı yerine, milletlerinin kızgınlık ve nedamet cümleleri kalır. Milletin yönetim hizmetini alanların düşebileceği en büyük zillettir bu” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dörtlü zirveyi kastederken ülkeleri söyleyip kendisini eklemiş olmasını ise dikkat çekmek istediği hissiyat olduğu benzetmesini yapan Ağıralioğlu “Devletin hizmet edeni vasfından kurtulup devletin sahibiymiş gibi davranma hissiyatı. Kendisini devletle milletle aynılaştırmak mesuliyet anlamında iyidir ama ifade anlamında kötüdür” sözlerine yer verdi. 
“DAVUTLOĞLU’NUN MAL VARLIKLARININ MECLİSTE ARAŞTIRILMASI TEKLİFİNİ OLUMLU BULUYOR VE İYİ PARTİ OLARAK DESTEKLİYORUZ”
Öğretmenlerin haklı taleplerine ve problemlerine de değinen Ağıralioğlu, “Hükümetimizi en az 60 bin öğretmenimizi öğrencileriyle buluşturmaya çağırıyoruz. Öğretmenlik mesleğinin itibarı ve gelecek nesillerimiz için bu atamalar elzemdir” ifadelerine yer verdi. Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı’nın Şehir Üniversitesi yerleşkesinin tahsisiyle ve Halkbank’tan finans teminiyle alakalı söylediği sözlerin siyasi bir tartışmanın çok ötesinde, hukukun alanına girdiğini belirterek, “Tayyip Bey bu konuşmayı yaparken mevcut sekiz on görevinden birisi olan Ak Parti Genel Başkanı vasfının galip gelmesiyle konuşmuş olabilir. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanlığı görevinin de uhdesinde bulunduğunu kendisine hatırlatmak isteriz. Ortada bir suç varsa bu zamana kadar neden beklemiştir? Eğer Davutoğlu, Tayyip Bey’e karşı böyle bir siyasi çıkış yapmamış olsaydı Sayın Cumhurbaşkanı yine de bunları ifade edecek miydi? Siyasette yan yanayken söylemediğiniz sözlerin, görmediğiniz hataların karşı karşıya gelince ifade edilmesini de bir ilkesizlik olarak değerlendiriyoruz. Siyasi mücadelenin centilmenlik kuralları olmalıdır. Böylesi hatalar, siyasetin ve siyasetçinin itibarını yok edecek vahim hatalardır. Ahmet Davutoğlu’nun son dönemde görev almış Bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanlarının 1. derece akrabalarıyla birlikte mal varlıklarının mecliste araştırılması teklifini olumlu buluyor ve İYİ Parti olarak destekliyoruz. Ahmet Davutoğlu’nun bu mal varlığı resti siyasetçiler için bir “tenezzülsüzlük” turnusolu olmalıdır. İlkesel olarak mala, makama, mevkiye, paraya tamah etmemek, siyasetçinin itibar bulacağı yegâne alandır. Biz, ilkesel olarak siyasetin bir zenginleşme aracı olmasını doğru bulmuyoruz. Bu meyanda bir hususun daha altını şerh edelim. 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için toplanan paraların akıbetinin meçhul olmasını da endişe verici buluyoruz. Bu fonun şeffaflaştırılması hem şehit yakınları ve gazilerimiz için hem de devletimizin itibarı açısından lüzumludur” dedi. 
“BÜTÇEYE KONULMUŞ OLAN YÜZDE BEŞLİK BÜYÜME RAKAMINI DA TUTTURULABİLİR BİR HEDEF OLARAK GÖRMÜYORUZ”
Bütçe görüşmelerini partisinin dikkatle izlediğini söyleyen Ağıralioğlu “Bu bütçe ayağa kalkıyoruz toparlanıyoruz bütçesi değil. Bu bütçe yönetemedik, beceremedik faize teslim olduk bütçesi. Bu bütçe görebildiğimiz kaba hatları itibariyle biz eğitime, sağlığa ayırdığımızdan çok daha fazlasını faize ayırdık, devletin ekonomisini israfla şatafatla lüksle berbat ettik. Bu toparlanamaz yük karşısında bütçenin en önemli kalemini faize ayırdık. Ayırdığımız diğer kalemlerde görülen şey de biz kendi yakınlarımızdan yandaşlarımızdan esirgemediğiniz hakları milletimizden esirgedik. Dolayısıyla bugünkü bütçeye konulmuş olan yüzde beşlik büyüme rakamını da tutturulabilir bir hedef olarak görmüyoruz. Enflasyonun hane halkını yaşayamaz hale getirdiği şartlarda yüzde beşlik büyüme rakamını telaffuz etmek insanın mahcubiyet duyulması gereken bir rakamdır. O yüzden süreci dikkatle ciddiyetle takip ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’nın işsizlikle ilgili “İşsizlik aslında artmıyor iş arayanların sayısı artıyor” cümlesi aslında kamu maliyesinin yönetmek anlamında işlerin ne kadar zora girdiğinin alametidir” dedi.
“FETÖ’NÜN İKTİSADİ VE SİYASİ AYAĞINI ORTAYA ÇIKARAMAZSANIZ BU MÜCADELE AKAMETE UĞRAR”
Konuşmasının sonunda bir gazetecinin, MHP’li Feti Yıldız tarafından gündeme getirilen FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması konusundaki görüşünün sorulması üzerine,  partisinin her türlü destek vereceğini vurgulayan Ağıralioğlu, “Biz 1 yıldır mecliste bununla ilgili hem hassasiyetle seyrediyoruz hem de önerge veriyoruz. Bu önergelerin hepsini Cumhur İttifakı reddetti. FETÖ’nün iktisadi ve siyasi ayağını ortaya çıkaramazsanız bu mücadele akamete uğrar. Feti Beyin açıklaması bir karar değişikliği gibiyse, biz önerge vermekten imtina etmeyiz hemen önerge veririz. Destek vereceklerse şayet, önergenin arkasında biz dururuz onlarda sözlerinin arkasında dursunlar. İnşallah Feti Bey’in çıkışı şahsi bir çıkış değildir, bu MHP’nin bir kararı gibiyse ben bunu kıymetli buluyorum. MHP hükümetle istişare ederek bir önerge verip vermeme konusunda tereddüt edebilirler eğer tereddütleri önergeyse biz önerge veririz. Önerge getirirlerse de biz destek veririz.” şeklinde konuştu. 
 

 
Erdoğan: Aylık 894 TL taksitle ev sahibi olma imkanı sağlayacağız
 
Çoban Ateşi Hareketi Sakarya’dan alevleniyor
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Ankara’da “Bal Günleri” başlıyor
BU yıl ilk kez düzenlenecek olan “Ankara Bal Günleri” bugün saat 13:00’te ...
NKP’den Sinop Nükleer Santral Projesi’ne tepki: “Dünyada ve ülkemizin hiçbir yerinde nükleer santral istemiyoruz”
SİNOP’TA yapılması gündemde olan nükleer santral projesi büyük tartışma ...
EĞİTİM SEN’DEN FİLİPİNLER’E TEPKİ
KESK ve Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu üyeleri, son günlerde Filipinler’de ...
 
‘Black Friday’ çılgınlığına Ankaralılar da katıldı
‘BLACK Friday’ veya ‘Kara Cuma’ yada ‘Efsane Cuma’ olarak anılan, ABD’de ...
“FIDE Engelliler İçin Konfederasyon Kupası” Şampiyonası Başkent Ankara’da başladı
DÜNYA Satranç Federasyonu (FIDE) tarafından ilk defa düzenlenen "FIDE ...
SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI MEŞE:“Ruhsal engelli bireylerin sosyal olarak dışlanması küresel bir halk sağlığı ve insan hakları sorunudur”
SAĞLIK Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Sağlık Bakanlğı, Aile, ...
 
Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden “kestane” enerji ve vitamin deposu
SOĞUK kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan kestane, kayıngiller familyasından ...
“Shine Dans Stüdyosu” Tunus Caddesi’ne taşındı
2000 yılında kurulan Ankara’nın ilk dans okullarından “Shine Dans Stüdyosu” ...
Türkiye’nin en büyük duvar kağıdı fabrikası “AdaWall” Ankara’da mağaza açtı
ADANA’DA üç yıl kadar önce üretime başlayan dünyanın ikinci, Türkiye’nin ...
 
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
YİĞİT CANDEMİR
YİĞİT CANDEMİR
Kim Bilir Saat Kaç
MUSTAFA AYDEMİR
MUSTAFA AYDEMİR
Demirel’i anarken (7)
AHSEN ARAL UYAR
AHSEN ARAL UYAR
Zengin Her Zaman Haklıdır
Tüketicinin Sesi        -     FERDA HEKİMCİ
Tüketicinin Sesi - FERDA HEKİMCİ
Mutlu Bayramlar
AYHAN DEMİR
AYHAN DEMİR
Başkent Temsilcisinin Süper Lig Karnesi
FATMA GÜL ÖZDOĞAN
FATMA GÜL ÖZDOĞAN
“Arkadaşımın Evi Nerede?” Filminin Analizi
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Politika Ekonomi Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Kültür-Sanat Eğitim Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri