Ana Sayfa Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Eğitim Sağlık Teknoloji Videolar
GMD ailesi kahvaltıda buluştu
GMD ailesi kahvaltıda buluştu
Halis Dokgöz Sergisi’ne sanatseverlerden tam not
Halis Dokgöz Sergisi’ne sanatseverlerden tam not
“İstikrarlı bir şekilde evlenme sayısı azalıyor, boşanma sayısı artıyor”
“İstikrarlı bir şekilde evlenme sayısı azalıyor, boşanma sayısı artıyor”
AGİSİAD Başkanı Beyler Kaya’dan “birlik ve beraberlik” vurgusu
AGİSİAD Başkanı Beyler Kaya’dan “birlik ve beraberlik” vurgusu
Etimesgut’ta engelliler ve ailelerine Murat Ertan’dan ‘motivasyon semineri’
Etimesgut’ta engelliler ve ailelerine Murat Ertan’dan ‘motivasyon semineri’
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
14 Eylül 2019 Cumartesi - 09:42

Endodonti Uzmanı Dr. Burcu Kocatüfek Özyılmaz : “DentGroup Ankara’da ‘Dişe Dokunur’ tedaviler uyguluyoruz”

SAĞLIK, şüphesiz insan hayatındaki en önemli unsurdur. Sağlığımızı korumak için ve kaybettiğimizde tekrar kazanmak için çok uğraşırız.

Endodonti Uzmanı Dr. Burcu Kocatüfek Özyılmaz : “DentGroup Ankara’da ‘Dişe Dokunur’ tedaviler uyguluyoruz”

SAĞLIK, şüphesiz insan hayatındaki en önemli unsurdur. Sağlığımızı korumak için ve kaybettiğimizde tekrar kazanmak için çok uğraşırız. Bu kapsamda insan sağlığı konusunda en önemli öğelerden birisi de ağız ve diş sağlığıdır. Diş, sindirimin ilk başladığı yerdir ve sesimize şekil verir. Yitirildiğinde ise telafisi yoktur. Çok sayıda ciddi hastalığın başlangıcı ağız ve dişlere bakarak anlaşılabiliyor.
 “DENTGROUP DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ KAVRAMI İLE HAREKET EDİYOR”
Ağız ve diş sağlığı açısından çok kıymetli çözümler sunan ve şube sayısı açısından Türkiye’nin en büyük diş kliniği olan DentGroup’un, kendi bünyesindeki DentGroup Ankara Çayyolu Kliniği’nin kurucusu ve sahibi Endodonti Uzmanı Dr. Burcu Kocatüfek Özyılmaz ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Hem DentGroup’un çalışmalarından söz eden Kocatüfek, hem de ağız ve diş sağlığı açısından dişe dokunur önerilerde bulundu. 2006 yılından şimdiye kadar 16 klinik kuran DentGroup, Dijital Diş Hekimliği kavramını benimseyerek çalışmalarını bu yönde sürdürüyor. DentGroup Kids adı altında 0-12 yaş çocuklara özel diş klinikleri kuran marka, ayrıca CRM-ERP özelliklerine sahip ilk online yazılım olan DentSoft’u da hayata geçirmiş durumda. Kendi dijital diş laboratuarını kuran DentGroup, bu alanda bir ilki gerçekleştirmiş. Dijital Anestezi, Lazer Tedavileri, Dijital Tarama, Dijital Tasarım, Porselen Dişler, Dijital Diş Üretimi,3B Görüntüleme, Telsiz Ortodontik Tedavi, All On 4 Tedavisi gibi yöntemler DentGroup çatısı altında hastalara uygulanıyor. DentApp uygulamasını kullanıma sunarak hastalara akıllı telefonlar üzerinden de hizmet veren marka, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de katkı sunuyor. 
“DENTGROUP KLİNİKLERİ ŞEFFAF PLAKLA DİŞ DÜZELTME YAPAN KLİNİKLER ARASINDA ÖNCÜ OLARAK DİKKAT ÇEKİYOR”
DentGroup olarak Türkiye geneline yayılmış tüm şubelerde ‘Yeni Nesil Diş Hekimliği’ni temsil ettiklerini ifade eden Kocatüfek; “Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Ana Bilim Dalı’nda doktora yaptım ve Uzman Hekim unvanını aldım. 2012’de ilk kliniğimi açtım ve daha sonra yolum DentGroup ile birleşti. DentGroup markası, benim diş hekimliğine bakış açıma çok uygun olduğu için Ankara Çayyolu şubesini kurmak istedim ve 2018 yılında açtım. DentGroup’un çalışma süreçlerinde personel bulma konusunda hem özgürüz hem de desteklerini alıyoruz. Kurumsal olmanın gereği olarak hem sistem hem de kullanılan ürünlerin markaları aynı oluyor. Burada hastanın bir işlemi yapıldığında hasta, eğer Bodrum’daki kliniğe giderse, orada işlem devam edebiliyor. Hekim değişse dahi sistem ve uygulamalar tüm kliniklerde devam eder nitelikte sürüyor. Bu hastalar için çok iyi bir şey. DentGroup Ankara Çayyolu’na gelen hastalarımız ilk bakışta kendilerini bir otel lobisindeymiş gibi hissediyorlar. Çok rahat ve konforlu bir ortam sunuyoruz. Tüm hastalarımızı güler yüz ile karşılıyoruz çünkü hayatta karşı tarafta uyandırdığımız ilk intiba gülümseme ile oluyor. Tedavi gören hastalarımıza operasyon esnasında NETFLİX başta olmak üzere çeşitli yayınları izleme şansı sunuyoruz. Böylelikle hem dişçi koltuğunun korkulacak bir yer olmadığını anlayabiliyorlar hem de operasyon daha kolay geçiyor. 
Hep şu açıdan yaklaşıyorum bir duruma: ‘ben buranın hastası olsaydım, ne isterdim, nelerin olması beni mutlu ederdi, nelerin olması beni rahatlatırdı... ‘Daha ne mümkün?’ diye bakıyorum hep... ve elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum. 
“ANKARA KLİNİKTE TEK SEANS DİŞ HEKİMLİĞİ YAPIYORUZ”
Dijital Anestezi ile diş uyuşturuyoruz, doku basıncına göre cihaz işlem yapıyor. İğne korkusuna orada çözüm olabiliyoruz. DentGroup kliniklerinde bu çok aktif bir şekilde kullanılıyor. DentGroup Ankara klinik olarak, tek seans diş hekimliği yapabiliyoruz. Çünkü dijital olarak ölçüyü alıyoruz, cihazda tasarlıyoruz ve Bluethoot ile komut verilerek porselen bloklardan diş üretebiliyoruz. Bu sayede hastanın gelip gitme derdi olmuyor. Tek seansta 3 üye köprüye kadar bu işleri bitirebiliyoruz. Tek üye implant üstü protezlerde de bunu kullanabiliyoruz. Hepsi üst segment olmak üzere; Cad Cam teknolojisi, Diode Lazer teknolojisi, Dijital Anestezi, Telsiz Ortodontik Tedavisi yapıyoruz. Şeffaf plak  denilen Telsiz Ortodontik Tedavide, dijital olarak ölçü alıyoruz ve şeffaf plaklarla  telsiz ortodontik tedavi yapıyoruz. DentGroup klinikleri en çok şeffaf plakla diş düzeltme yapan klinikler olarak dikkat çekiyor. Ankara kliniğimizde; kendini ispat etmiş ve sektörde en tepelerde yer alan iki implant firması ile çalışıyoruz. Bu da bize güç veriyor. Alet işler, el övünür hesabı. Sonuçta İmplantlar,  firma bazında ömür boyu garantili oluyor. Hastalara İmplant pasaportları veriyoruz ve bu sayede hastalarımız yurtdışına gittiğinde o firma orada da destek verebiliyor. Kendi bünyesinde dijital laboratuvarı olan ilk diş kliniği grubu biziz diye düşünüyorum. Büyük işlerimizde kendi teknisyen grubumuzdan yardım alıyoruz. Klinik içi sistemimizden siparişlerimizi giriyoruz. İstanbul’da yapılan siparişlerimiz kliniklere gönderiliyor. 
“HASTALARIMIZA 5 YIL GARANTİ VERİYORUZ”
Hastaların 6 ayda bir kontrole gelerek yapılan işlemleri kontrol ettirdikleri ve  6 ayda bir total bakımlarını yaptırdıkları sürece 5 yıl boyunca yaptıkları estetik müdahalelerde garanti sunduklarını ifade eden Kocatüfek; “Zirkon porselenler kırılabilir veya köprüler, laminalar kırılabilir. Hiç başımıza gelmiyor ama hiç olmayacak diye bir şey de yok. Biz bunları 5 yıl boyunca garanti altına alıyoruz. Yaptığımız işe, hekimlerimize, teknisyenlerimize güvendiğimiz için bu garantiyi gönül rahatlığıyla verebiliyoruz. Geliştirdiğimiz DentApp akıllı telefon uygulaması da bir yenilik diş hekimliği sektörü için. Hastamız işlemlerini yaptırdıktan sonra bu uygulama ile kendilerine verdiğimiz ID numarası sayesinde kendi girişlerini yapabiliyorlar. Yapılan işlemler, tedaviyi yürüten hekim, ne kadar ödeme yapılmış gibi bilgilere erişilebiliyor. Bu da bizim şeffaf çalışma anlayışımızı gösteriyor. Uygulama üzerinden randevu alımı hususunda da çalışmalarımız sürüyor. Bir aksilik olmazsa Eylül sonu itibariyle de uygulama üzerinden online randevu alma işlemini gerçekleştirebilecekler. İşte Yeni Nesil Diş Hekimliği’ni böyle temsil ediyoruz.” şeklinde konuştu.
“BİZİM İÇİN BÜTÜN HASTALAR EŞİTTİR VE AYNI TEDAVİYİ GÖRME HAKKINA SAHİPTİR”
DentGroup olarak sektörde öncü çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Kocatüfek; “Markanın Ankara ayağını açarken beni de çeken bu olmuştu. Yaptığımız yenilikler mutlaka taklit ve takdir ediliyor. Başkaları da bizi örnek alıp yapabiliyor. O nedenle belli bir süre sonra yeniden kendimizi yenilemeye yönelik çalışmaların içerisine giriyoruz. Teknoloji açısından DentGroup, Avrupa ve dünya standartlarında çalışmalar yapıyor. Ankara kliniği olarak henüz sağlık turizmi çalışmaları başlatmadık ama İstanbul ve Antalya’daki klinikler bu alanda çok ileri seviyede. Yurtdışından çok sayıda hasta gelip tedavi oluyor. Ankara kliniğine de genelde yurtdışında yaşayıp bir sebepten yurda tatil için dönen insanlarımız geliyor. Ve bize böyle bir sistemin orada olmadığını söylüyorlar. Bunun için yatırım yapmak gerekiyor elbette. Tedavi açısından Avrupa ve dünya geneline göre eksiğimiz yok ve hatta fazlamız vardır diyebilirim. Çünkü Türk diş hekimi çok fazla vaka görüyor. Vaka gördükçe çözüm odaklı tedaviler artıyor. Kanal tedavisi, İmplant, hastayı aynı seans dişli bir şekilde klinikten çıkarabilmek gibi tedaviler artık rutin oldu. Kliniğimizde ilk olarak bir muayene seansı uyguluyoruz. Kendimize ait panaromik film cihazımız vasıtasıyla bütün ağzın röntgenini  görebiliyoruz. Tüm yapılacak tedavileri hastalarımızla paylaşıyoruz. İlk olarak onların da bütçesini yormayacak şekilde adım adım tedavilerimizi uyguluyoruz. Tedavi notlarımızda hasta ile ilgili her detaya mutlaka yer veriyoruz ki, hastalarımız kliniğimizin olduğu başka bir şehre giderse, tedavisindeki planlamayı DentGroup bünyesindeki diğer hekimler görebilsin ve ona göre devam edebilsin. Bu büyük bir kolaylık oluyor ve hastanın tedavisinde de hiçbir şey atlanmamış oluyor. Zaten kliniğimizde genellikle uzman hekimlerle çalışıyoruz. Cerrahımız, Pedodontistimiz, Ortodontistimiz ve Endodonti Uzmanı olarak ben alanında uzman bir kadroyu oluşturuyoruz. Her yaş grubuna bakıyoruz. 2 yaşında bile hastamız var. Mesela kendi kızım 2,5 yaşında ve o da bizim hastamız. Diğer hastalarımıza hangi kalitede malzeme ile nasıl tedavi uyguluyorsak, kendi kızıma da o şekilde tedavi uyguladık. Buradaki hiçbir hekim, ‘ben babamın implantını şu marka yapayım ama hastanınki şu marka olsun’ demiyor. Bizim için bütün hastalar eşittir ve aynı tedaviyi görme hakkına sahiptir. Hastaya birkaç uzman göz beraber bakabiliyoruz. Benim hastamdır ama cerrahi müdahale gerekiyordur, cerrahımızla o anda birlikte akıl yürüterek bir tedavi planlaması çıkarabiliyoruz. Bu da biz hekimlere rahatlık sağlıyor. Kendi kliniğim için bunu söyleyebilirim. Tedavi planlamasının bütün tedavinin yüzde 50’sini oluşturduğunu düşünüyorum. Tüm hayatım boyunca böyle çalıştım ve Ankara kliniğimizde de bunu sürdürüyorum. Hastamız bizden randevu istediğinde, mümkün olduğunca aynı gün  hastaya randevu vermeye çalışıyoruz. Bazen hemen çekim veya dolgu yapamıyoruz çünkü enfekte olabiliyor. En azından bir ilaç yazabilmek için mutlaka görmeye çalışıyoruz. Randevulu çalışmamıza rağmen hastalarımızı zor durumda bırakmamak adına zaman yaratmaya çalışıyoruz. 
“TOTAL BAKIM’DA DİŞ İPİ, DİL TEMİZLİĞİ, LEKELERİ ÇIKARMA İŞLEMLERİMİZ VAR”
Bizim en çok talep gören tedavilerimizden biri DentGroup Total Bakım’dır. Bunu tüm kliniklerimiz yapıyor. Genelde klinklerde diş taşı temizliği şeklindebilinen bir uygulama bu. Biz burada farklı yöntemleri tedavi  içeriğine ekledik. Normalde hastaları diş taşı temizliği için koltuğa oturtmak zordur ama bizim hastalarımız 4 ay sonra arayıp Total Bakım’a geleceğim diyor. Hastalarımız Total Bakım’ın faydasını gördükten sonra çevresindeki insanları da bize yönlendiriyor. Total Bakım’da diş ipi, dil temizliği, lekeleri çıkarma işlemlerimiz var. Hastaların uçuğu olabiliyor veya ağzında aft oluyor. Ozon tedavisi ile bu rahatsızlıklara son veriyoruz. Bir Youtube kanalım var ve ağız ve diş sağlığı ile ilgili gelen soruları yanıtlıyorum. Hastaların sordukları sorulara göre muhatabı olan uzmanlarımızla röportajlar yapıp Youtube’a koyuyorum, kendim içerikler oluşturup videolar çekiyorum... Youtube kanalımın ismi de ‘Burcu Kocatüfek ile Dişe Dokunur Bir Hayat’. Hastalarıma bu şekilde de ulaşabilmek, halkımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, diş hekimliği sektöründeki yeniliklerden haberdar etmek, merak ettikleri konularla ilgili cevap bulmak çok keyifli oluyor.  Yeni Nesil Diş Hekimliği anlayışımızın bir sonucu da 'ulaşılabilir' olmaktır. Hepimiz ulaşılabilir hekimleriz. Kartvizitlerimizde klinik telefonlarının haricinde şahsi numaralarımız da yer alıyor. Tedavi sonrası, hastalarımızın aklına takılan sorularla ilgili, gerek telefonda konuşarak gerekse de mesajlaşarak hastalarımızla ilgilenebiliyoruz. Bir hastanın hekimlerine ulaşılabiliyor olması, hastalar için çok büyük önem taşıyor. Sosyal medya hesaplarımız da aktif ve oradan da gelen sorulara da canı gönülden cevap veriyoruz. 
“HER YAŞTAN İNSAN TEL TAKABİLİR VE BİZE HER YAŞTAN HASTA BU İSTEKLE GELİYOR”
Dişlerin iyi görünmesi için de çeşitli yöntemler uyguluyoruz. Hastalar genelde, çapraşık dişler için, diş renginden memnun olmadıkları için, ön bölgeler çürük olduğu ve gülememekten şikâyeti olduğu için geliyor. Hastanın beklentisine göre hareket ediyoruz. Estetik planlamalarda, diş renginden memnun olmayan hastalarımıza diş beyazlatma tedavisi uyguluyoruz, diş beyazlatmanın çözüm olamadığı durumlarda estetik müdahale olarak yaprak porselen uyguluyoruz. Zirkonyum dişleri uyguluyoruz. Tam seramik restorasyonları uyguluyoruz.  Dişleri çapraşıksa ilk olarak Ortodontik tedavileri uyguluyoruz. Tel tedavisinde metal braketlerle veya porselen braketlerle süreci yürütüyoruz. Her yaştan insan tel takabilir ve bize her yaştan hasta bu istekle geliyor. Tel tedavisi konusunda bazen hasta bunu takmak istemiyor, o zaman da şeffaf plaklarla diş düzeltmeyi öneriyoruz. Şeffaf plakla diş düzeltme tedavisinde, hasta takıp çıkarabiliyor, önemli bir toplantı, düğün vb durumlarda takmama şansı olabiliyor, çıkarıp takılabildiği için bana her zaman daha hijyenik hissi veriyor. Bu ve bunun gibi avantajlara ek olarak, çoğu insan sizin diş düzeltme tedavisi gördüğünüzü fark etmiyor.
“DİŞ VE DİŞ ETİ İNSAN VÜCUDUNDA GERİ KONAMAYACAK UNSURLARDIR”
Genel diş sağlığı açısından 6 ayda bir kontrole gidilmesi gerektiğini vurgulayan Kocatüfek; “Ağrısı sızısı olsun ya da olmasın, diş taşı olsun ya da olmasın, 6 ayda bir kontrole gelmek büyük önem taşıyor. Çocuk hastalarımızda da 4 ayda bir mutlaka istiyoruz. Çocuklarda süt dişi çıkıyor, şekerli veya karbonhidratlı gıdalar çok tüketiliyor, o nedenle 4 ayda bir kontrolümüz altında olsun ki, iş büyümeden müdahale edebilelim istiyoruz.  Anneler ‘yeni doğan çocuğumu ne zaman getireyim’ diye soruyor. İlk dişler çıkınca getirin diyoruz. Doğumdan sonra bazı önerilerimiz oluyor. Mutlaka diş hekimi ziyaretlerini bebekleriyle yapsın sevgili aileler. Çocuk, genç, yetişkin tüm hastalarda diş taşları da mutlaka temizletilmelidir. Bakteri plağı orada biriktikçe diş taşına dönüşüyor, diş taşı oldukça da diş eti ve diş arasında biriktiği için o bölgede ileriye dönük dönüşü olmayan sorunlara neden oluyor. Diş çekilmesinin yüzde 100 geri dönüşü olamıyor. Belli cerrahi müdahaleler yapabiliyoruz ama ne yazık ki tam bir geri dönüş mümkün olamıyor kimi zaman. Diş ve diş eti insan vücudunda geri konamayacak unsurlardır. Diş sert doku olduğu için alınan bir ağrı kesici veya antibiyotik ile sorun sadece baskılanabilir ama mutlaka diş hekimine görünmek gerekiyor. Vücudun başka organlarında ilaçla tedavi edilerek operasyona gerek kalmadan sorun çözülebilir ama diş öyle değil. O nedenle bu işin uzmanı olan ve eğitimini alan diş hekimlerine başvurmak büyük önem taşıyor. Biz de DentGroup olarak her zaman uzman kadromuzla hastalarımızın yanında oluyoruz.” diyen Kocatüfek, DentGroup Ankara hakkında bilgiler paylaştı. Kocatüfek ile yaptığımız ve ağız ve diş sağlığı konusunda önerilerini aldığımız röportajımız, ikinci kısmı ile DEVAM EDECEK.

 
Evlenme ve boşanma sayıları belli oldu
 
Aile içi şiddet bulaşıcıdır çocukları da etkiler
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
3. Ankara Kobiler ve Bilişim Kongresi 19 Eylül’de BTK’da düzenlenecek
3. Ankara Kobiler ve Bilişim Kongresi, 19 Eylül 2019 tarihinde Bilgi Teknolojileri ...
Büro Emekçileri Sendikası: “Aylık 100-150 TL’ye tekabül eden zamların kabul edilmesi mümkün değildir”
BÜRO Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Serpil Akpınar, sendika yönetim ...
SPD Başkanı Dursun Yıldız: “Türkiye bölgede yenilikçi bir hidrodiplomasi başlatmaya çalışıyor”
Türkiye, Irak'a su desteği sunacak. Irak'a hayat veren Fırat ve Dicle ...
 
Ahmet Özal: “Rahmetli babamın aleyhine çok köşe yazısı yazılırdı ama hiç kimse hapise atılmamıştı”
YENİMAHALLE Belediyesi, Batıkent Turgut Özal Mahallesi’nde ilçenin 8’inci ...
Türkiye Haber İş Sendikası, Grand Haber Otel’i üyelerinden habersiz devir mi etti?
ÜLKEMİZİN lokomotif sektörlerinden biri olan haberleşme sektöründe görev ...
Kışlık için hazırlanan kavanozlarda sızıntı ve kapak şişmesine dikkat
KIŞLIK besinlerin hazırlanmaya başladığı şu günlerde, besinlerin yapılma ...
 
Çeyrek asırı deviren Van Türk Musiki Derneği yeni sezona hızlı giriyor
TÜRK Musikisi Federasyonu (TÜMFED) üye derneklerinden Van Türk Musiki ...
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Candan:Ulus’un altını oyacak projelere değil, değerlerinin gün yüzüne çıkartılmasına ihtiyaç var
MİMARLAR Odası Ankara Şubesi, İtfaiye Meydanı Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği ...
Ankaralılar “RUBATO” müziğe doydu
KENDİ deyimleriyle ‘efkar dozu yüksek’ bir müzik yapan ve milyonların ...
 
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
AYHAN DEMİR
AYHAN DEMİR
KOBİ’ler İçin Küresel Rekabetin Yolu Dijital Dönüşümden Geçiyor
HAKAN KOÇ
HAKAN KOÇ
Hayallerim Tepetaklak Sigorta Genel Müdürlüğü
MUSTAFA AYDEMİR
MUSTAFA AYDEMİR
Mavi Kapak ve Mavi Melek
AHSEN ARAL UYAR
AHSEN ARAL UYAR
Kadınlar Alınıp Satılabilir Şeyler Midir?
A. NAZ SÜRENKÖK
A. NAZ SÜRENKÖK
Üstün Zekalı Çocuklar, Diğer Çocuklardan İzole Edilmemeli
Tüketicinin Sesi        -     FERDA HEKİMCİ
Tüketicinin Sesi - FERDA HEKİMCİ
“Başkent’in Boğalgazı (!)”2*
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Eğitim Sağlık Teknoloji
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri