Ana Sayfa Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Eğitim Sağlık Teknoloji Videolar
Gün geçtikçe artan ilaç ithalatı yerli ilaç üretimini zorunlu kılıyor
Gün geçtikçe artan ilaç ithalatı yerli ilaç üretimini zorunlu kılıyor
Mansur Yavaş: “Tek kişinin verdiği kararların da sonucunu görüyoruz Ankara’da, bunun maliyeti hepimizden çıkıyor”
Mansur Yavaş: “Tek kişinin verdiği kararların da sonucunu görüyoruz Ankara’da, bunun maliyeti hepimizden çıkıyor”
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, III. Tarım ve Orman Şurası tanıtım toplantısında konuştu
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, III. Tarım ve Orman Şurası tanıtım toplantısında konuştu
Sivil Örgütler Ulus Heykel’de buluşarak zamlar ve hayat pahalılığına tepki gösterdi
Sivil Örgütler Ulus Heykel’de buluşarak zamlar ve hayat pahalılığına tepki gösterdi
Gümüş, altın veya platin düzeyde sıfır atık belgesi alınabilecek
Gümüş, altın veya platin düzeyde sıfır atık belgesi alınabilecek
HABERLER>RÖPORTAJ - ÖZEL HABER
30 Ekim 2018 Salı - 16:20

“Çektiğim videolar hayatın içinden değil, hayatın ta kendisi”

BEGÜM ARSLAN / ANKARA ASANSÖR teknisyeni olarak hayatını sürdüren ve çektiği toplumsal içerikli videolarla kısa sürede adını duyuran nam-ı diğer “tamamcem” ile röportaj gerçekleştirdik.

“Çektiğim videolar hayatın içinden değil, hayatın ta kendisi”

BEGÜM ARSLAN / ANKARA

 

ASANSÖR teknisyeni olarak hayatını sürdüren ve çektiği toplumsal içerikli videolarla kısa sürede adını duyuran nam-ı diğer “tamamcem” ile röportaj gerçekleştirdik. Hobi olarak yaptığı çekimler kısa süre içinde İnstagram dünyasında sevildi ve yoğun ilgi gördü. Çektiği videolarda favori filmlerinden replikler kullanmayı seven Cem Kunt, yaptığı çalışmalar ile toplumsal mesaj vermeyi amaçladığını ifade etti.
- Zafer Gazetesi: Sizi tanıyabilir miyiz?
- Cem Kunt: Ankara’da doğdum büyüdüm. Küçüklüğümden itibaren hayatım değişik komedi türlerine ilgisi olan biri olarak geçti. Komedi filmlerinden çok bilim kurgu, fantastik, dram türlerinde ki mizahi noktalar dikkatimi çekmiştir ve sahneleri her zaman aklımda kalmıştır. Aynı zamanda teknolojik cihazlara karşı ilgisi olan biriyim. Şuanda mesleğimi içeren elektronik konusuna da ilgim olmuştur. Mesleğimin yanı sıra hobi olarak kafamda canlandırdığım senaryoları hazırlıyorum.
- Zafer Gazetesi: Videoları çekmeye nasıl başladınız?
- Cem Kunt: İlk başlarda kendim ekrandaki görüntüleri kesit yapıyordum. Sonra bu yaptıklarımı kopyalayıp kendi hesaplarında paylaşmaya başladılar. Ben de dedim ki madem yaptıklarımı izinsiz bir şekilde alıyorlar o zaman kendim yapayım hem kendimi bu yönde geliştirmiş hem de istediğim içeriği daha iyi yüklemiş olurum. 2013 yılında vine uygulaması vardı. Bu uygulamaya “cemvinecek” ismiyle kayıtlıydım. Uygulama üzerinden 6 saniyelik kesitler yaratmaya başladım. 10-15 civarında bir hayli popüler olan montajlı videolar yükledim. Başkalarında görünce bu durumdan hoşlanmadım.
Aile sorunlarım çok. Videoları çekerke ilk başta babamla olan problemlerime değindim. Ondan sonra arkadaş ortamım videolara dahil olmaya başladı. Kamera karşısında amatör bir tecrübem var diyebilirim. Montajı, açıları videoların düzenlenmesine ilişkin akla gelen her şeyi kendim keşfettim. Vine üzerinde 22 bin civarında takipçiye ulaştım. Toplam videolarım 12 milyon kadar izlendi. Askere gidip geldiğim süreçte vine uygulaması kapanacak gibi bir söylenti çıktı. Askerden döndükten kısa bir süre sonra bu uygulama kapandı. Şuanda çekilmeyi bekleyen bir sürü senaryom var. Başkalarında gördüğüm konuları işlememeye çalışıyorum.
- Zafer Gazetesi: Arkadaşlarınız videolara nasıl dahil oldu, kaç kişilik bir ekipsiniz?
- Cem Kunt: Ekip çalışması olursa iyi olur diye düşünerek onları kendim dahil ettim. 3 kişiyiz aslında ama ben videoları kendime odaklı bir şekilde yapıyorum. Onlar, sözlü figüran gibi bir görevi temsil ediyorlar.
- Zafer Gazetesi: Neden “tamamcem”?
- Cem Kunt: Vine'dan kalan 1 senelik süre içinde çok iş aradım. Bu süreçte mülakatlarda ve ön görüşme bittikten sonra tamam Cem Bey biz sizi ararız dedikleri için bu söz kafama fobi olarak kazındı. Hep beni böyle uğurladılar, ben de iş bulamadım. Şuan bir yakınımın yanında çalıştığım için bir daha da iş bakmadım.
Bununla birlikte yaşadığım ikili tartışmalarda tamam uzatma gibisinden de çok tepki aldığım için bu kullanıcı adını tercih ettim. Aslında isim spontane bir şekilde ortaya çıktı.
- Zafer Gazetesi: Toplumsal içerikli videolar çektiğinizi görüyoruz.
- Cem Kunt: Çektiğim videolarda insanların yaşadığı mağdur olma durumunu oynuyorum. Çünkü bu mağduriyetleri kendimde fazlası ile yaşıyorum. Videolardaki konuların %80'ini kendi yaşadığım olaylar oluşturuyor. Ben bugün bir kitap yazsaydım bunları yazıya dökerdim ama yazarlık tecrübem olmadığı için yaşadıklarımı görüntüye dökerek ifade ediyorum. Hayatımızda maalesef sorun bitmiyor. Bunu bir hobi olarak gerçekleştiriyorum diyebilirim.
- Zafer Gazetesi: İnsanlardan nasıl tepkiler alıyorsunuz?
- Cem Kunt: Son zamanlarda iyiye gittiğimi söylüyorlar. Aldığım geri dönüşlerde insanlar kendi yaşadıkları sıkıntılara iyi dokundurma yaptığımı belirtiyorlar. Bazen sadece kendimin anladığına inandığım şeyler çektiğim oluyor. Ama beklemediğim tepkiler alıyorum. Yalnız ben yaşamıyormuşum diyorum. Benden kaç kişi var birazda onu görmek istiyorum. Bu bir bakış açısı değil. Benim gibi hayatı geçen insanlar var mı onu merak ediyorum açıkçası. Bununla birlikte negatif yorumlarda aldım. Neden çekiyorsun ki gibisinden sorularla çok karşılaştım. Sanırım gelen tepkiler gün geçtikte popüler olmakla alakalı.
- Zafer Gazetesi: Sizce toplumsal içerikte video çeken insanlardan farkınız nedir?
- Cem Kunt: Benim favori filmlerim var. Genelde videolarımda o replikleri kullanmayı seviyorum. Vizontele başta olmak üzere Yeşilçam filmlerinde ezbere bildiğim replikler var. Olay gerçekleşince bunu oraya nasıl yansıtırım diyorum. Mesela dolmuşçu ile münakaşa içindeyim. 15 dakikada kafamda senaryo oluşuyor.
- Zafer Gazetesi: Videolardan beri hayatınızda neler değişti?
- Cem Kunt: Çevremdeki insanları tanımış oldum. Kaç yıldır tanıdığım insanların benimle aynı olmadığının farkına vardım. Bir günde tanıdığım insanın benimle aynı şeyler yaşadığına şahit oldum. 1 – 2 aydır tanıdığım insanlar benim için daha değerli olmaya başladı. Yaptığım emeğe saygı gösterdiler. Aynı şeyleri yaşadıkları içinde sürekli beni desteklediler.
- Zafer Gazetesi: En beğenilen videonuz hangisi oldu?
- Cem Kunt: Kamu spotuna uyarlama yaptığım video oldu.
- Zafer Gazetesi: Peki sizin favoriniz hangisi oldu?
- Cem Kunt: Benim favorim çektiğim dilenci videosu oldu. Günlük hayatın içinde koşturmaca içinde olan insanların karşısında bitiveren o insanları işlediğim videom.
- Zafer Gazetesi: Takip ettiğiniz fenomenler var mı?
- Cem Kunt: Emre Mutlu'yu takip ediyorum. Onun senaryolarında da güzel tespitlerin olduğunu düşünüyorum. Daha önce başka bir yerde görmediğim bir konuyu mutlaka işliyorum.
- Zafer Gazetesi: Videolarda kullandığınız dili nasıl yorumluyorsunuz, hiciv olarak mı adlandırmalıyız?
- Cem Kunt: Konulara belli bir odak noktamın olmadığı, içeriğini toplumsal meselelerden alan bir şekilde yaklaşıyorum. Yani toplumsal mesaj vermeyi seviyorum. Genelde güncel olmaya çalışıyorum. Ama yeri geliyor nostaljik şeylerde yapıyorum. İnsanların yaşadığı günlük sorunları ikiye ayırarak yorumlamaya çalışıyorum.
- Zafer Gazetesi: Kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?
- Cem Kunt: Genelde insanlar beni mesafeli ve somurtkan olarak tanımlar. Ama ben çok samimi olduğum ya da çok samimi olabileceğim insanlarla gülüp eğlenebiliyorum. Bir anda açılamıyorum. Karşımdaki insanı tanıyamaz ve vücut dilini çözemezsem kendime yakın hissetmiyorum. Kişi bana memnun oldum dediğinde kelimeleri ile değil vücut dilini izleyerek emin oluyorum.
- Zafer Gazetesi: Bu kadar popüler olmayı bekliyor muydunuz?
- Cem Kunt: Beklemiyordum. Çünkü insanlar çok ince mizahı sevmiyor. Ben de çok ince mizah yapıyorum. Takipçi kitlemin beni sevdiğini görüyorum. Ne kadar mağdur olduğumuz durum varsa bunu mizahı bir şekilde anlatmaya çalışıyorum. Karşılığında eğleniyorum, yaptığım şeyden keyif alıyorum.
- Zafer Gazetesi: Çektiğiniz videolardan herhangi bir kazancınız var mı?
- Cem Kunt: Hayır. Bu işi hobi olarak yapıyorum. İş haline getirmedim. İş haline getirmek istesem, bu işi Youtube’a dökmeye çalışsam çalıştığım işten ayrılmam gerekir. Ben şuan asansör teknisyeniyim.
- Zafer Gazetesi: Geçtiğimiz günlerde bir üniversiteye konuşmacı olarak davet edildiniz.
- Cem Kunt: Anadolu Üniversitesi'ne gittim. Hiçtihat ekibi ile beraber gittik. Hiçtihat ekibi, Kürşatbeyoğlum hesabına sahip arkadaşımızın ekip yöneticisi olduğu bir grup. Kendileri hukuk konusunda mizah yapan belkide tek sayfa. Kendileri baya tanındı ve  yaklaşık 13 bin kişiye ulaştılar. Zaman zaman üniversitelere söyleşiye katılıyorlardı. Anadolu üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından davet edildiler. Organizasyonu yapanlar beni de görmek istediklerini söyledi. Bu ekiple karşılıklı yardım içindeyiz. Söyleşiye katıldım. Öğrencilerle sohbet ettik. Onlara yaptığım çalışmaları izlettim. Salonun yarısı kadar insan beni takibe aldı. Hayatımın ilk söyleşisi oldu.
- Zafer Gazetesi: Bundan sonra neler yapmayı düşünüyorsunuz, planlarınız neler?
- Cem Kunt: Belki youtube için bir şeyler çekmeye başlayabilirim. Ama yaptığım işten dolayı pek vakit ayıramıyorum. Çekimlerime devam edeceğim.
- Zafer Gazetesi: Gazetemiz aracılığı ile okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?
- Cem Kunt: Yaptıklarımı hayatın içinden değil, direkt hayattan çekiyorum. Farklı bir karakter olarak gözüküyor olabilirim. Henüz kendim gibi birine rastlamadım ama varsa da kendisini görmek isterim. İnsanlar, hayatta mağdur olup memnun olmadıkları konuları dile getiremiyorlarsa beni izlemelerini tavsiye ediyorum.

 
Kulak ağrılarını dikkate alın “Orta Kulak İltihabı” yaşıyor olabilirsiniz
 
Jandarma "Et ve et ürünleri" alacak
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Kulak ağrılarını dikkate alın “Orta Kulak İltihabı” yaşıyor olabilirsiniz
ERTUĞRUL GAZİ SÜRENKÖK / ANKARA KULAK ağrısı, birçok insanın şikayet ...
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Andımızla ilgili gerekli düzenlemeyi yapmasını bekliyoruz
ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA TÜRKİYE Kamu-Sen, 26 Ekim Cuma 2018 tarihinde ...
Kurtel’e başarılı operasyon
A. NAZ SÜRENKÖK / ANKARA FRANSA Kültür ve İletişim Bakanlığı’nca ...
 
“Mamografi ve Muayene”nin önemi konuşuldu
BEGÜM ARSLAN /ANKARA   MEME Cerrahı Prof. Dr. Semih Görgülü, “Kanserden ...
“Dijital Kalkınma Bakanlığı biran önce kurulmalı”
ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA ANKARA Dijital Dönüşüm Çalıştayı, 24 Ekim 2018 ...
ANKÜSADER'den anlamlı sergi
BEGÜM ARSLAN / ANKARA   ANADOLU Kültür Sanat Sosyal Yardımlaşma ...
 
Meme kanserinde mamografi ve muayenenin önemi
ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA MEME Cerrahı Prof. Dr. Semih Görgülü, “Kanserden ...
Fujitsu Dijital Dönüşüm Etkinliği düzenledi
ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA KÜRESEL olarak etkilerini her an hissettiğimiz ...
KOMÜNİST BAŞKAN ANKARA’DA ŞUBE AÇTI
F. ÖZGÜR ALTIN / ANKARA TUNCELİ’NİN Ovacık Belediyesi’nde yaptığı ...
 
ZAFER GAZETESİ
YAZARLAR
FATMA GÜL ÖZDOĞAN
FATMA GÜL ÖZDOĞAN
Stanley Kubrick’in Shining Filmi
YİĞİT CANDEMİR
YİĞİT CANDEMİR
Hiç Bir Yere Bakış
FERDA HEKİMCİ
FERDA HEKİMCİ
Tüketicinin Ulaşılabilir ve Güvenilir Gıda Hakkı ve Türkiye
M. UMUT KARAKÜLAH
M. UMUT KARAKÜLAH
Dünyada Karbondiyoksit Yoğunluğu Artıyor
HAKAN KOÇ
HAKAN KOÇ
15 Temmuz Acı Tecrübe
ALPEREN FURKAN AYDIN
ALPEREN FURKAN AYDIN
Ümmet ve Siyaset
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
Ana Sayfa Röportaj - özel Haber Yerel Gündem Yaşam Spor Magazin Eğitim Sağlık Teknoloji
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri